Bezpłatne webinarium 'Organizacja pracy w gabinecie lekarza oraz przychodni w dobie pandemii – trudne zagadnienia prawne'

Weź udział w webinarium: 'Organizacja pracy w gabinecie lekarza oraz przychodni w dobie pandemii – trudne zagadnienia prawne'

https://www.podyplomie.pl/webinars/44

Data: 30.06.2020 r., godz. 18:00-19:00

Prowadzący: mec. dr n. praw. Radosław Tymiński i dr n. med. Justyna Tymińska


Prawidłowa organizacja pracy w gabinecie lekarskim, problemy i wyzwania, z którymi mierzą się na co dzień poradnie, były i w dalszym ciągu są nieodłącznym elementem pracy lekarzy oraz osób zarządzających placówkami. Liczne wątpliwości natury prawnej pojawiały się już wcześniej, ale ich liczba wzrosła z chwilą wprowadzenia elektronicznych systemów wystawiania zwolnień lekarskich, recept, prowadzenia dokumentacji medycznej, a także w okresie pandemii z uwagi na konieczność realizacji telewizyt. Dodatkowo powstał problem niedoborów kadrowych: wielu starszych lekarzy zrezygnowało z pracy z powodu trudności z obsługą komputera i obaw o własny stan zdrowia w czasie pandemii. Niektórzy zostali oddelegowani do pracy w innym miejscu, co również zaburzyło organizację pracy w ich macierzystej placówce.

Z myślą o tych i innych problemach przygotowaliśmy spotkanie mające na celu rozwianie większości wątpliwości natury prawnej i organizacyjnej.

Zachęcamy do udziału w webinarium – podpowiemy jak uniknąć błędów, rozwiejemy wątpliwości i odpowiemy na pytania uczestników.
Szczegółowa agenda:


Agenda:

• Konieczność i ewentualne odstępstwa od prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej.

• Czy starsi lekarze mogą ubiegać się o możliwość prowadzenia dokumentacji medycznej w wersji papierowej?

• Wystawianie zaświadczeń lekarskich dotyczących możliwości zwolnienia z noszenia maseczki ochronnej w miejscu pracy oraz innych zaświadczeń po które często zgłaszają się chorzy np. przed zabiegami operacyjnymi.

• Wystawianie zwolnień i ewentualne wprowadzanie korekty. Co w sytuacji, kiedy lekarz ma podejrzenie symulowania choroby przez pacjenta i podejrzewa go o wyłudzanie zwolnienia?

• Wystawianie recept z refundacją, w sytuacji nie posiadania pełnej dokumentacji chorego – coraz częstszy problem pojawiający się w okresie pandemii na skutek zamknięcia się wielu poradni i przepisywania się chorych do innych placówek opieki zdrowotnej.

• W jaki sposób powinna być zorganizowana praca w poradniach w czasie pandemii, tak by zachować jak największe bezpieczeństwo? Kto kwalifikuje chorego do pojawienia się w poradni osobiście, a kiedy może zostać przeprowadzona telewizyta?

• Czy w sytuacji braku środków ochrony osobistej, lekarz może odmówić pracy i przyjęcia pacjenta?

• Wielu lekarzy otrzymywało pisma oddelegowujące ich do pracy w innych placówkach. Czy lekarz ma prawo odmówić? Ile czasu powinien otrzymać na możliwość podjęcia decyzji czy interwencji w określonej sytuacji?


Weź udział https://www.podyplomie.pl/webinars/44


Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować