Virtual Medical Summit – Alergologia i Dermatologia Dziecięca

W dniu 30 lipca 2020 r. odbył się kongres on-line Virtual Medical Summit – Alergologia i Dermatologia Dziecięca.

Wydarzenie, które przygotowaliśmy z myślą o pediatrach i lekarzach medycyny rodzinnej, cieszyło się bardzo dużą popularnością, wzięło w nim udział ponad 2.500 lekarzy. Najlepsi specjaliści w kraju omówili aktualne problemy dermatologii i alergologii dziecięcej oraz przedstawili praktyczne rozwiązanie trudności, z którymi lekarze spotykają się w codziennej praktyce. Podczas wydarzenia omówiliśmy bieżące problemy występujące w leczeniu małych pacjentów z chorobami alergicznymi i dermatologicznym. Rozmawialiśmy o różnicowaniu zmian skórnych towarzyszących infekcjom od zmian alergicznych, także w kontekście Covid-19, omówiliśmy wytyczne GINA 2020 dotyczące leczenia astmy dziecięcej i wytyczne European Academy of Allergology and Clinical Immunology dotyczące uczulenie na jad owadów błonkoskrzydłych. Nie zabrakło najnowszych doniesień medycznych dotyczących leczenia AZS. Mówiliśmy także o aktualnych problemach w alergii pokarmowej u dzieci i młodzieży.

Wykłady wygłosili m.in.: prof. dr hab. n. med. Henryk Mazurek,  prof. dr hab. n. med. Hanna Myśliwiec, prof. dr hab. n. med. Marita Nittner-Marszalska, prof. dr hab. n. med. Roman Nowicki, prof. dr hab. n. med. Adam Sybilski.

Konferencja on-line daje możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu z dowolnego miejsca na świecie. Korzystając z urządzenia elektronicznego każdy uczestnik spotkania może wysłuchać wykładów, zadawać pytania prelegentom oraz odwiedzić wirtualne stoiska wystawców, z czego uczestnicy spotkania licznie korzystali. Dostaliśmy kilkadziesiąt pytań, a nasi Wykładowcy wyczerpująco odpowiedzieli na większość z nich.

Dziękujemy za tak liczny udział w wydarzeniu, za Państwa zaangażowanie oraz za wszystkie sugestie i uwagi, które pozwolą nam rozwijać markę Medical Virtual Summit i przygotowywać dla Państwa coraz lepsze spotkania on-line.

Zachęcamy do śledzenia strony www.virtualmedicalsummit.pl, gdzie już niebawem zamieścimy informację o kolejnych wydarzeniach realizowanych w ramach VMS.