Bezpłatne kongresy Virtual Medical Summit. Sprawdź kalendarium

Czym są kongresy Virtual Medical Summit?

To projekt edukacyjny, który, uwzględniając aktualną sytuację epidemiologiczną, odpowiada na potrzeby edukacyjne lekarzy medycyny. W obliczu braku możliwości realizowania spotkań stacjonarnych proponujemy Państwu udział w projekcie realizowanym w formule on-line całkowicie bezpłatnie!

Do udziału w wydarzeniach zapraszamy najlepszych specjalistów w kraju. W oparciu o najnowsze wytyczne polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych oraz doświadczenia z własnej praktyki klinicznej, przekażą oni Państwu aktualną wiedzę medyczną ze swojej specjalizacji!


Kalendarium nadchodzących kongresów:


Eksperci o szczepieniach – 2020
📅 25 listopada 2020, 14:00-19:20
POZNAJ SZCZEGÓŁY I ZAPISZ SIĘ >

Podczas wydarzenia omówimy program szczepień ochronnych na zbliżający się rok 2021 uwzględniając najistotniejsze zmiany. W sesji poświęconej szczepieniom dzieci nasi prelegenci przedstawią dane o korzyściach klinicznych wynikających z wprowadzenia do programu szczepień przeciwko rotawirusom. Omówimy sprawdzone sposoby komunikacji z rodzicami podczas wizyt kwalifikacyjnych. Pochylimy się również nad zagadnieniami związanymi ze stosowaniem szczepionek wysokoskojarzonych, szczególnie w okresie pandemii.


----------
Pulmonologia

📅 3 grudnia 2020, 14:00-19:00
POZNAJ SZCZEGÓŁY I ZAPISZ SIĘ >

Podczas spotkania omówimy nowe terapie w leczeniu niedrobnokomórkowego raka płuca. Prelegenci podzielą się z Państwem najnowszymi doniesieniami dotyczącymi leczenia uzależnienia od nikotyny, zwracając szczególną uwagę na strategię minimalizowania strat. Eksperci w oparciu o wytyczne GINA i GOLD omówią zmiany strategii leczenia astmy i POChP. Spotkanie zamkniemy prezentując praktyczne porady różnicowania zapaleń płuc, od zapalań pneumokokowych po COVID-19. 


----------Różne oblicza zakażenia HIV – wiedza, która przyspiesza rozpoznanie

📅 10 grudnia 2020, 14:00-18:00
POZNAJ SZCZEGÓŁY I ZAPISZ SIĘ >

Znamienici prelegenci przekażą Państwu wiedzę przyspieszającą rozpoznanie HIV, także u pacjentów z nieswoistymi objawami zakażenia wirusem. Podczas spotkania omówimy diagnostykę zakażeń, zarówno w kontekście wskazań do badania, jakości i wiarygodności testów, jak i w kontekście komunikacji z pacjentem. Damy Państwu kompetencje i umiejętności, które pozwolą motywować pacjenta do poddania się badaniom i pozwolą radzić sobie ze stygmatyzacją zakażonych. Wspólnie zastanowimy się też nad tym co zmienia pandemia w opiece nad pacjentami z HIV i jakie środki ostrożności należy zachować w jej obliczu. POZNAJ 

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować