Rząd będzie przekonywał medyków, by się zaszczepili?

W kampanię zaangażowani będą artyści i celebryci

Żeby ludzi zaszczepić, trzeba najpierw przekonać – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna", który przybliża też szczegóły kampanii zachęcającej do szczepień na kronawirusa.
Według dziennika akcja popularyzująca szczepienia rozpocznie się w połowie grudnia. Jej elementem jest rozesłanie ulotek do wszystkich gospodarstw domowych.
W pierwszym etapie kampanii zbudowana będzie baza wiedzy o nowej szczepionce. Uruchomiona zostanie strona internetowa www.gov.pl/szczepimysie oraz infolinia. Potem kampania ma już mieć bardziej emocjonalny charakter, by zmienić postawy społeczne. Będą w nią zaangażowani m.in. artyści i celebryci. Będzie ewoluować w czasie, w zależności od tego, które grupy ludzi będą miały w danym momencie priorytet. W pierwszej kolejności zaszczepieni mają być pracownicy medyczni, w kolejnym etapie osoby powyżej 60. roku życia i służby mundurowe, potem kluczowe grupy zawodowe i osoby poniżej 60 lat, a na końcu odbędą się powszechne szczepienia populacji dorosłej.
„DGP” wyjaśnia, że inne argumenty przekonają osoby starsze, inne przedstawicieli różnych grup zawodowych, a jeszcze inne osoby z chorobami współistniejącymi.
Z rządowych badań wynika, że chętnych do zaszczepienia się jest mniej niż 40 proc. To za mało, by operacja zakończyła się sukcesem, czyli uzyskaniem tzw. odporności stadnej społeczeństwa na COVID-19.

id