Już 14-15 maja kongres online Akademia po Dyplomie - Pediatria 2021!

Do udziału w kongresie zaprosiliśmy znamienitych lekarzy, którzy podzielą się z Państwem swoją praktyczną wiedzą medyczną z zakresu pediatrii. Tematem przewodnim kongresu jest „Pediatria dziś i jutro". W tym roku przygotowaliśmy dwie sesje szczególne, które pośrednio lub bezpośrednio będą nawiązywały do trwającej pandemii: „Pandemia COVID-19 – wybrane zagadnienia” oraz „Szczepienia u dzieci – co nowego?”. Bardzo ciekawie zapowiadają się również pozostałe przygotowane przez nas sesje, takie jak: „Kardiologia dziecięca dziś i jutro”, „Pulmonologia – istotne problemy w praktyce”, „Gastrologia dziecięca dziś i jutro”, „Endokrynologia dziecięca – nowe wyzwania” oraz „Varia. Ciekawe zagadnienia z różnych dziedzin”. Żywię głęboką nadzieję, że i tym razem spełnimy Państwa oczekiwania. Jeszcze raz serdecznie zapraszam do udziału w kongresie. Poznaj szczegóły kongresu >


Zachęcamy do obejrzenia krótkiego zaproszenia, w którym Przewodniczący Komitetu Naukowego Kongresu - 👨‍⚕️ prof. dr hab. n. med. Jarosław Peregud-Pogorzelski przybliża tematykę wydarzenia.


32 wykłady podczas 7 sesji tematycznych! W programie między innymi:Co 12. dziecko w Polsce rodzi się przedwcześnie. Zwiększone ryzyko występowania odległych objawów związanych z układem oddechowym dotyczy zarówno dzieci skrajnie niedojrzałych, jak i urodzonych między 34. a 37. tygodniem trwania ciąży. Z kolei nawet 50% dzieci, u których rozpoznano dysplazję oskrzelowo-płucną (BPD) wymaga ponownej hospitalizacji w pierwszym roku życia z powodu ciężkiego przebiegu zakażenia układu oddechowego. Jakich objawów związanych z układem oddechowym możemy spodziewać się w pierwszych latach życia dzieci urodzonych przedwcześnie? Co mówią zalecenia na temat stosowania leków wziewnych u dzieci z BPD? Czy dysponujemy narzędziami pozwalającymi na odróżnienie objawów typowych dla BPD od astmy wczesnodziecięcej? Jak doraźnie postępować w przypadku epizodu duszności u małego dziecka z BPD? Na te pytania odpowiemy podczas wykładu.Wczesne rozpoznanie cukrzycy, szczególnie w grupie najmłodszych dzieci <5 r.ż. nadal stanowi problem dla pediatrów i lekarzy pierwszego kontaktu, czego wyrazem jest znaczne zaawansowanie choroby i jej powikłań w chwili rozpoznania. Podczas wykładu porozmawiamy o tym, jakie czynniki mogą przyspieszać, a jakie opóźniać diagnozę. Nie zabraknie też informacji o koniecznym do zastosowania zakresie badań diagnostycznych, również w kierunku najczęstszych chorób współistniejących. W ostatnim czasie odnotowaliśmy ogromny postęp technologiczny zmieniający sposób monitorowania choroby oraz jej leczenia. Poznacie Państwo korzyści postępu cywilizacyjnego w opiece nad chorymi na cukrzycę.Wykład obejmuje przedstawienie najnowszej wiedzy dotyczącej patogenezy, objawów klinicznych i diagnostyki pacjentów z chorobą Gravesa-Basedowa w wieku rozwojowym. W syntetyczny sposób autor wskazuje metody terapii farmakologicznej oraz alternatywne formy leczenia radykalnego z uwzględnieniem zarówno wskazań jak i przeciwskazań zastosowanej terapii. W podsumowaniu zawarte są najważniejsze punkty omawiane w prezentacji.


Kup bilet na kongres on-line Pediatria 2021 aż 149 zł taniej >

W cenie biletu:
✔ Dostęp do transmisji z 32 wykładami
✔ 10 punktów edukacyjnych
✔ Dostęp do wykładów po zakończeniu kongresu przez 3 lata

Dodatkowo każdy uczestnik otrzyma paczkę kongresową z:
✔ Zeszytem kongresowym z prezentacjami
✔ Aktualnym czasopismem z oferty Medical Tribune
✔ Publikacją z oferty Medical Tribune
✔ Wydaniem specjalnym „Magazynu podyplomie.pl”
✔ Pakietem upominkówmm

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować