Resort zmieni datę obowiązku szczepień dla medyków

Kiedy wymóg szczepień obejmie kolejne grupy?

Minister zdrowia Adam Niedzielski zamierza przyspieszyć termin, do którego medycy będą musieli zaszczepić się przeciw Covid-19 - z 1 marca na połowę lutego. Decyzję uzależnia od dalszego rozwoju fali spowodowanej Omikronem.
Pytanie o obowiązkowe szczepienia padło podczas konferencji prasowej. Szef resortu zapytany był, czy obowiązek szczepień dotyczący medyków, rozszerzony będzie na inne grupy. Odpowiadając Niedzielski skupił się jednak na medykach. Przypominał, że zgodnie z obecnym rozporządzeniem osoby wykonujące zawód medyczny, farmaceuci i studenci medycyny do 1 marca muszą zaszczepić się w pełni przeciw COVID-19.
Minister dodał, że w przypadku pojawienia się niepokojących sygnałów dotyczących rozwoju zakażeń Omikronem, będzie chciał zmienić termin, do którego medycy będą musieli zaszczepić się przeciw Covid-19 - z 1 marca na połowę lutego. - Będziemy w najbliższych dniach obserwowali tendencje epidemiczne - zaznaczył.
Jeśli chodzi o pozostałe grupy, Niedzielski poinformował, że wciąż trwają rozmowy na temat obowiązku szczepień dla służb mundurowych i nauczycieli.

id

Komentarze (1)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować

wsiok

06.01.2022 21:50

Wyczuwa się smród. Smród totalitarnych metod napędzanych przez korporacyjne interesy.

0