Pieniądze na wsparcie protestujących

Środki finansowe w wysokości 1 mln zł zarezerwowane w funduszu pomocowym na razie nie zostały ruszone. Jednak wskutek przedłużającej się akcji protestu niektórzy mogą potrzebować tego typu pomocy.

Pod koniec listopada 2017 r. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy zarezerwował środki w wysokości 1 mln zł na pomoc materialną dla lekarzy, którzy wskutek dostosowania się do przepisów o czasie pracy, np. przez wypowiedzenie klauzuli opt-out, znajdą się w trudnej sytuacji finansowej. Związkowcy spodziewali się wówczas, że pomoc ta będzie konieczna dla znacznej liczby lekarzy i zarezerwowana kwota może się okazać niewystarczająca. Jednak wbrew przewidywaniom związku na razie nikt nie skorzystał z propozycji wsparcia finansowego.
– Pieniądze są i można bez problemu z nich skorzystać. Jednak do tej pory nie ma żadnego rozpatrzonego wniosku. Jesteśmy przygotowani na to, że wraz z przedłużającą się akcją protestu lekarze mogą potrzebować wsparcia finansowego. Aby skorzystać z tej możliwości, należy zwrócić się do struktur OZZL – mówi w rozmowie z podyplomie.pl Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
Wypowiadanie klauzuli opt-out to kontynuacja protestu głodowego rezydentów z października ub.r. Lekarze widząc problemy systemu ochrony zdrowia i ograniczenia dostępu do świadczeń zdrowotnych dla pacjentów, liczą na szybkie porozumienie. Uprzedzają też, że kolejna fala wypowiedzianych klauzul opt-out jeszcze mocniej obnaży słabości tego systemu.

INK

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować