Posłowie lekarze na dywaniku w izbie?

05 października 2018

Istnieją granice politycznych gier.

Po tym jak posłowie skierowali do dalszego procedowania obywatelski projekt ustawy zakładającej dobrowolność szczepień, Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zapowiedziała wyciągnięcie wobec nich  konsekwencji.

– Nie pozostawimy tego bez konsekwencji i postaramy się dociec, dlaczego posłowie lekarze nie zachowali się profesjonalnie i zapomnieli, że zdrowie pacjenta powinno być dla nich najwyższym dobrem! – oświadczyła warszawska OIL.

Posłowie, którzy wbrew wiedzy medycznej zagłosowali za projektem określonym przez ekspertów jako „groźny dla zdrowia publicznego”, mogą się liczyć z wezwaniem do rzecznika odpowiedzialności zawodowej. – Istnieją granice politycznych gier. Tą granicą jest życie i zdrowie Polaków. Posłowie, zwłaszcza lekarze, powinni pamiętać, że to zdrowie pacjenta jest najwyższym dobrem! – oceniła Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie.

Co na to posłowie? – To jakiś absurd. Niech nikogo nie wzywają. Jestem przeciwny inicjatywie Stop NOP, ale obiecaliśmy, że nie będziemy obywatelskich projektów ustaw od razu wyrzucać do kosza. Byłem, jestem i będę przeciwny zniesieniu obowiązku szczepień i taka jest także decyzja rządu. Nie ma o czym dyskutować – denerwuje się w rozmowie z podyplomie.pl poseł PiS Tomasz Latos, który choć pełni funkcję wiceprzewodniczącego komisji zdrowia, głosował za dalszym procedowaniem ustawy. Za projektem środowiska antyszczepionkowców głosowali także pozostali posłowie lekarze PiS z komisji zdrowia: Alicja Kaczorowska, Krzysztof Ostrowski, Grzegorz Raczak, Andrzej Sośnierz.

– Wymienieni posłowie lekarze nie są naszymi członkami, dlatego zwrócimy się w tej sprawie do naczelnego rzecznika odpowiedzialności zawodowej – informuje podyplomie.pl Maria Kłosińska z OIL w Warszawie.

Ponadto po wypowiedzi sejmowej posła Krzysztofa Ostrowskiego prezes Okręgowej Izby Lekarskiej Łukasz Jankowski zwrócił się do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego o pilną odpowiedź na następujące pytania:

Czy Ministerstwo Zdrowia potwierdza obecność szkodliwej dawki rtęci w szczepionkach podawanych niemowlętom np. w preparacie Euvax – zgodnie z danymi, które prezentował poseł lek. Krzysztof Ostrowski?

Jakie kroki podjęło Ministerstwo Zdrowia celem uświadomienia posłów o ewentualnych konsekwencjach społecznych związanych z nieodrzuceniem w całości obywatelskiego projektu ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi?

Jakie środki Ministerstwo Zdrowia przeznacza obecnie na prowadzenie kampanii edukacyjnych dotyczących korzyści wynikających ze szczepień ochronnych?ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować