Zamiast standardowych procedur – muzykoterapia?

11 października 2018

Pozytywne dźwięki uspokoją podczas znieczulenia.

Nowy oddział okulistyki otwarty w Szpitalu Powiatowym w Będzinie zaskakuje nie tylko nowym sprzętem, ale także niekonwencjonalnymi rozwiązaniami poprawiającymi nastrój pacjentów.
Po gruntownej modernizacji i znacznym poszerzeniu możliwości operacyjnych będzie oferował pacjentom nie tylko z powiatu będzińskiego, ale i całego województwa śląskiego, kompleksowe leczenie chorób oczu, m.in. zaćmy, jaskry, odwarstwień siatkówki, retinopatii cukrzycowej i wielu innych.
– Dotychczas w Czeladzi mieliśmy bardzo przyjazne i kameralne warunki, ale z racji zwiększającej się liczby pacjentów musieliśmy się przenieść do Będzina. Tu mamy znacząco większe szanse pomocy chorym pod kątem operacyjnym, a to najważniejsze by skutecznie leczyć skomplikowane schorzenia lub urazy. Wybudowanie dwóch sal operacyjnych powiązanych z oddziałem i służących tylko jemu oznacza zdecydowanie większy komfort pracy naszych specjalistów – wyjaśnia dr n. med. Katarzyna Jackiewicz, kierująca oddziałem okulistyki.
Pacjentów z całego powiatu będzińskiego leczą tu najlepsi lekarze z doświadczeniem zdobytym w ośrodkach klinicznych w Polsce i zagranicą. Jest to wielki sukces i wielka szansa na przyszłość – podsumowuje starosta będziński Arkadiusz Watoła. W oddziale na pacjentów będą też czekać niecodzienne rozwiązania związane ze znieczulaniem do zabiegów operacyjnych.
– Chory potrzebuje wyciszenia, uspokojenia emocji, musi się odpowiednio nastawić do tego, co będzie się działo na sali operacyjnej. Oczywiście najłatwiej takiemu choremu dać tabletkę, zastrzyk, znieczulenie i po sprawie. My postanowiliśmy, że nie pójdziemy na łatwiznę. Zastosujemy specjalne rozwiązania z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu i dźwięków, które pomogą naszym pacjentom wyciszyć się, odprężyć przed i po zabiegu. Współpraca z pacjentem będzie znacznie lepsza, a ograniczymy tym samym strach, obawy i wszelkie wątpliwości, które zwykle towarzyszą medycznym procedurom – tłumaczy dr Katarzyna Jackiewicz, okulistka.
Wierzymy, że zastosowanie pozytywnych dźwięków, stworzenie maksymalnie komfortowej dla pacjenta przestrzeni, jasnych, nowoczesnych wnętrz i adaptacja szpitalnych pomieszczeń zgodnie z wszelkimi europejskimi standardami sprawią, że okulistyka w Będzinie będzie mogła służyć chorym dokładnie tak samo jak najlepsze tego typu placówki w kraju – podkreśla Jolanta Sikora-Kałużna, dyrektor szpitala. Koszt inwestycji został oszacowany na 6 mln zł.

WS

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować