Wystawiłeś papierowe zwolnienie? Do drzwi zapuka ZUS

05 grudnia 2018

161 papierowych zaświadczeń pod lupą.

– Lekarzom, którzy nie korzystają jeszcze z e-zwolnień, oferujemy bezpłatne szkolenia i pomoc. Z każdym lekarzem, który wystawił papierowe zwolnienie, będziemy się kontaktować i pomagać – oświadczył podyplomie.pl Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS.
Po artykułach na podyplomie.pl, w których przedstawiliśmy utrudnienia i chaos po wprowadzeniu obligatoryjnych e-zwolnień, o wyjaśnienia poprosiliśmy ZUS. Jak wyjaśnił rzecznik Andrusiewicz, w poniedziałek na 151 tys. zwolnień elektronicznych do Zakładu wpłynęło jedynie 161 papierowych zaświadczeń lekarskich, które nie spełniają wymogów ustawowych dotyczących zwolnień lekarskich. Właśnie te zwolnienia ZUS weźmie teraz pod lupę.
Zgodnie z informacjami przedstawionymi przez Wojciecha Andrusiewicza, do dziś 111 tys. lekarzy posiada profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS, a więc może korzystać z systemu e-zwolnień. Lekarzy, którzy wystawiają zwolnienia, a nie posiadają profilu na PUE ZUS, jest już poniżej 2 proc.
A co rzecznik ma do powiedzenia lekarzom na temat zwieszania się systemu i jego wolnej pracy? – W poniedziałek odnotowaliśmy chwilowe spowolnienie w działaniu systemu informatycznego, które wynikało z bardzo szybkiego skoku liczby wystawianych e-zwolnień. Po zwiększeniu przepustowości systemu wszystko wróciło do normy. System cały czas działa sprawnie i na bieżąco obsługuje e-zwolnienia, o czym świadczy 244 tys. elektronicznych zwolnień wystawionych od 1 grudnia do wczorajszego wieczoru – zapewnił rzecznik.

ID

Komentarze (1)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować

...

14.12.2018 18:16

A we wsi d.....a zus zjadł ostatniego lekarza. Taka sama prawda

0