Przygotujcie się na mocne uderzenie rezydentów

18 grudnia 2018

Akcja Mobilizacja – młodzi lekarze szykują się do następnej głodówki.

Kolejny rok zacznie się burzliwie. „Po wielu upokorzeniach, jakie przechodziliśmy, przechodzimy i przechodzić będziemy, Zarząd Krajowy OZZL razem z Porozumieniem Rezydentów OZZL podjęli decyzję o rozpoczęciu akcji, która docelowo ma doprowadzić do gruntownej reformy publicznego systemu opieki zdrowotnej” – zapowiedzieli na FB lekarze rezydenci.
Jest już konkretny plan działań. Początkowo bitwa będzie się toczyła w przestrzeni informacyjnej. Od początku stycznia 2019 roku każda strona internetowa związana z OZZL otrzyma „nakładkę” z informacją o koordynatorach regionów. Będą oni odpowiedzialni za udzielanie wszelkich potrzebnych wiadomości związanych z zapisywaniem się do OZZL, tworzeniem nowych oddziałów terenowych itd.
– Jest to pierwszy etap działań w najważniejszym, bo wyborczym, 2019 roku. W zależności od liczby szabel, poinformujemy o kolejnym etapie, czyli przygotowaniu się do akcji głównej, która ma trafić na okres wyborów parlamentarnych – poinformował Bartosz Fiałek, lekarz rezydent z OZZL.
Jak uzasadnia, w trakcie kampanii wyborczej żadna partia, tym bardziej rządząca, nie może pozwolić sobie na niepokój społeczny. Dlatego łatwiej jest o wynegocjowanie jak najkorzystniejszych warunków.
– Przygotujcie się na mocne uderzenie w 2019 roku. Im więcej osób zapisze się do OZZL, tym silniejszą pozycję negocjacyjną mieć będziemy. A w jakim celu zapisać się do organizacji związkowej? Chociażby dlatego, żeby okazać swoją wdzięczność głównym sprawcom naszych podwyżek, mieć dostęp do 24-godzinnej opieki prawnej, mieć ochronę związaną z przynależnością do związku zawodowego czy móc rozmawiać z pracodawcą jak równy z równym o swoich problemach – zachęca do wspólnych działań Bartosz Fiałek.
Dodaje, że jest konieczne, aby w końcu zaprzestać ciągłej przepychanki o warunki pracy i płacy w ochronie zdrowia.
Informacja o planowanej akcji protestacyjnej lekarzy rezydentów jest dostępna m.in. na facebookowym profilu PR OZZL. Wśród głosów poparcia pojawiają się także kolejne propozycje, jak np. ta, że oprócz zmiany płacy potrzebne jest również uwolnienie się od dodatkowych obowiązków, za które lekarzom nikt nie płaci.

INK

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować