Lekarze ochotnicy testują nowe aplikacje

Czy Ministerstwo Zdrowia weźmie pod uwagę opinie lekarzy?

W Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie burza mózgów niczym w Dolinie Krzemowej. Lekarze ochotnicy, którzy zgłosili się z pośrednictwem mediów społecznościowych, testują najnowsze aplikacje na urządzenia mobilne i stacjonarne służące do wystawiania e-recept, ale także zwolnień, skierowań i wszelkich dokumentów wystawianych do tej pory na papierze.

Aplikację udostępniło Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia. Warszawska Izba za pośrednictwem Facebooka i Instagrama znalazła siedmiu chętnych lekarzy reprezentujących różne zakresy świadczeń (SOR, opieka ambulatoryjna, praktyka w miejscu wezwania itp.). O umówionej porze podczas telekonferencji dzielą się oni swoimi spostrzeżeniami. - Aplikacja obsługiwać będzie docelowo cały e-gabinet - mówi lek. Maria Kłosińska, koordynatorka ds. mediów Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie.

Odbyły się dwie zdalne konsultacje, planowane są kolejne. Podczas pierwszych telekonferencji lekarze zgłosili bardzo wiele uwag. - Widać już, że oczekiwania lekarzy są bardzo duże jeśli chodzi o intuicyjność, funkcjonalność i szatę graficzną aplikacji. Cieszy nas bardzo, że projekt jest z nami konsultowany, martwi natomiast, że trochę późno się na to zdecydowano - dodaje Maria Kłosińska.

Jak podkreśla pracy jest więcej, niż można się było spodziewać. - Kiedy testowaliśmy skierowania okazało się, że inne problemy są związane ze skierowaniem na badanie, na transport, czy do szpitala. Wszystkie warianty muszą być dopracowane w szczegółach, bo w tym tkwi klucz do sukcesu - mówi Maria Kłosińska. 

Nie wiadomo jeszcze w jakim zakresie uwagi lekarzy zostaną uwzględnione w ostatecznie przyjętym przez resort rozwiązaniu.

ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować