Niedziela Palmowa: młodzi lekarze przy pacjentach

09 kwietnia 2019

Nowa kampania społeczna warszawskiego samorządu

Lekarze z Komisji Młodych Lekarzy Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie chcą, by nadchodzące święta były okazją do nieco innego spotkania z pacjentami. W Niedzielę Palmową, 14 kwietnia, w warszawskim Centrum Onkologii organizują spotkanie przedświąteczne, podczas którego lekarze wraz z wolontariuszami ze Wspólnoty Sant'Egidio będą odwiedzać chorych.
– Chcemy, by pacjenci poczuli, że mamy dla nich czas i porozmawiali z nami na różne tematy. Liczymy, że w przyszłości wolontariusze będą mogli odciążyć bliskich, zajmujących się przewlekle chorymi. System wymaga zmian, wprowadzenia opieki wytchnieniowej. Ale czy zwykła ludzka dobroć i życzliwość może być łatą na niedomogi sytemu, które prze wiele miesięcy a nawet lat odczuwają opiekunowie pacjentów? Przekonamy się już w niedzielę – mówi Maria Kłosińska, koordynator ds. mediów w Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie.

Jak dodaje, niedzielne spotkanie będzie dobrą okazją do wsłuchania się w głos wszystkich stron: lekarzy, pacjentów i ich rodzin.

W ramach akcji zostaną oplakatowane warszawskie poradnie POZ oraz SOR-y.

Jak tłumaczą organizatorzy, akcja społeczna jest rozwinięciem podobnej zorganizowanej przed Bożym Narodzeniem. Wtedy po raz pierwszy w szpitalach pojawiły się plakaty z hasłem „Wspólne Święta” zwracające uwagę na problem ludzi starszych pozostawianych w szpitalu przez rodziny na czas świąt.

ID

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować