Protest z misiami to dobry pomysł?

Na manifestację 1 czerwca przyjdą dzieci.

– Z okazji Dnia Dziecka organizujemy na mecie manifestacji, pod Sejmem RP, szpital dla misia. Zapraszamy wszystkie dzieci. Nasz „mały szpital” będzie dostępny dla nich w godzinach 12-16 – poinformowało Porozumienie Rezydentów OZZL. Zachęca w ten sposób całe rodziny do udziału w organizowanej w stolicy manifestacji, której celem jest wyrażenie sprzeciwu wobec niewywiązania się przez Ministerstwo Zdrowia z obietnicy zwiększania nakładów na ochronę zdrowia.

Od razu pojawiły się głosy krytykujące pomysł włączania do protestu dzieci w celu zwiększenia frekwencji. Organizatorzy tłumaczą jednak, że piknikowy charakter protestu to tylko udogodnienie dla manifestujących, które pozwala wyrazić sprzeciw bez zaniedbania przy tym dzieci w dniu ich święta. Ponadto pozwoli im bliżej zapoznać się z zawodem rodziców.

W programie dla najmłodszych uczestników protestu jest m.in. poznawanie anatomii ludzkiego ciała. Dzieci samodzielnie zbadają i wyleczą pluszowych pacjentów: zrobią EKG, USG, założą bandaże i opatrunki oraz zrobią misiom zastrzyki. Będą przeprowadzać operację na wielkim pluszowym misiu z pluszowymi organami. W strefie dla nich przeznaczonej będzie też działać mała apteka, gdzie samodzielnie wykonają cukierkowe leki. Nie zabraknie jednorazowych rękawiczek, maseczek i czepków chirurgicznych, by dzieci lepiej wczuły się w szpitalne realia.

– Zapraszam do wspólnego zamanifestowania troski o poprawę stanu sektora ochrony zdrowia, a jednocześnie okazania niezadowolenia z braku realizacji porozumienia przez rządzących – napisał prezes ORL w Warszawie Łukasz Jankowski do dyrektorów, ordynatorów oraz lekarzy.

INK

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować