Bezpłatne webinarium 'Jak współchorobowość zmienia przebieg i rokowanie w depresji?'

Zapraszamy do udziału w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Psychiatria bez granic”. Aby dostarczyć Państwu najnowszych informacji skupionych wokół psychiatrii, powołaliśmy do istnienia projekt, który pozwala czerpać wiedzę bezpośrednio od znanych i cenionych ekspertów ze światowych ośrodków naukowych i klinicznych. To pierwsza tego typu inicjatywa w kraju i niepowtarzalna okazja do uczenia się na doświadczeniach psychiatrów z niemal wszystkich kontynentów.

Tematem siódmego webinarium, które odbędzie się dziś o godzinie 18:30 będzie: Jak współchorobowość zmienia przebieg i rokowanie w depresji? Zapisz się na webinarium ▶️ https://podyplomie.pl/webinars/52

📅 Data: 08.12.2020, ⏰ godz. 18:30
👥 Wykładowcy: prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki oraz prof. Michael Berk (Australia)

Poruszane tematy:
✔️ W jakim stopniu choroby afektywne są uwarunkowane genetycznie, a w jakim środowiskowo? Czy różnice w patofizjologii tych zaburzeń mogą przekładać się epidemiologię?
✔️ Opcje terapeutyczne choroby afektywnej dwubiegunowej – czy zawsze mniej leków znaczy lepiej?
✔️ Czy współchorobowość somatyczna i psychiczna może mieć wspólne podłoże (np. stan zapalny)?
✔️ Czy u wybranej grupy pacjentów z chorobami przewlekłymi należy „profilaktycznie” włączyć leki przeciwdepresyjne?
✔️ Czy istnieją możliwości ograniczenia występowania depresji opornej na współczesne strategie terapeutyczne?

Uczestnicy poprzednich spotkań projektu "Psychiatria bez granic", którzy zapisali się na wydarzenie na naszej stronie, są również zapisani na wszystkie pozostałe terminy. Nie trzeba dokonywać ponownego zapisu.



mm