Coraz więcej Polaków chce się zaszczepić na COVID-19

Dostawy szczepionek opóźnione, terminy często przekładane

Już trzy czwarte Polaków chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi - o 7 punktów procentowych więcej, niż w sondażu z początku stycznia – wynika z badania dla "Dziennika Gazety Prawnej" i Radia RMF FM.
Według dziennika, już wynik styczniowego sondażu wskazywał na wzrost poparcia dla akcji szczepień w stosunku do grudnia. Widać dalszy postęp, przy czym im starszy pacjent, tym większa chęć do szczepienia.
W grupie 70-latków i starszych, a więc osób najbardziej narażonych na komplikacje w przebiegu COVID-19, chce się zaszczepić ponad 90 proc. badanych. Najmniej chętni są najmłodsi, ale chęć zaszczepienia się rośnie także w tej grupie.
Badanych zapytano również o to, co jest dla nich istotne przy szczepieniu. Dla 27 proc. to, aby zaszczepić się jak najszybciej. Dla 19 proc. – aby punkt szczepień był blisko.
Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce rozpoczęto 27 grudnia 2020 r. Do tej pory w Polsce wykonano 1,6 mln szczepień.
Resort poinformował, że co najmniej jedną dawkę otrzymało już ponad 94 proc. medyków. Ostatnio jednak szczepienia w grupie zero opóźniają się. Powodem są kłopoty z dostawami, które są mniejsze i nieterminowe.
Także przychodnie, które szczepią seniorów, z powodu braku preparatów muszą przekładać terminy.
W poniedziałek rozpoczęły się zapisy na szczepienia nauczycieli. Ich szczepienia mają rozpocząć się w piątek.


id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować