Kto stanął na czele Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego?

Łódź stała się stolicą polskiej psychiatrii

Podczas 47. Zjazdu Psychiatrów Polskich, który w dniach 8-11 czerwca odbywa się w Łodzi, wybrano nowe władze Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
Ustępującego prezesa prof. Jerzego Samochowca zastąpiła nowa prezes Zarządu Głównego – prof. Dominika Dudek. Prezesem-elektem na kadencję w latach 2025-2028 została prof. Agata Szulc.
W skład Zarządu Głównego weszli ponadto: prof. Jerzy Samochowiec (wiceprezes), prof. Adam Wichniak (skarbnik), dr Maciej Matuszczyk, prof. Przemysław Bieńkowski, doc. Sławomir Murawiec (sekretarz, rzecznik prasowy), prof. Małgorzata Janas-Kozik, prof. Piotr Gałecki, prof. Janusz Heitzman (wiceprezes) oraz prof. Bogdan de Barbaro.
Przewodniczącym Głównej Komisji Rewizyjnej PTP został dr Michał Mielimąka, a Sądu Koleżeńskiego – lek. Jacek Przybyło.
– Psychiatria w obecnej sytuacji jest priorytetem – podkreślił prof. Piotr Gałecki z komitetu organizacyjnego. – Jest w nas determinacja mimo trudnego czasu, który wymaga od nas lekarzy i innych pracowników ochrony zdrowia wielu poświęceń i zaangażowania.
Zjazd został nazwany świętem psychiatrii – m.in. dlatego, że po okresie przerwy spowodowanej pandemią był pierwszym spotkaniem lekarzy psychiatrów w tak licznym gronie w formie stacjonarnej. Odbywał się pod hasłem „Gdy nauka spotyka się z praktyką”. Oprócz nowych doniesień z zakresu diagnostyki i terapii pojawiły się tematy związane z obecną sytuacją, takie jak: reforma psychiatrii dzieci i młodzieży, możliwości leczenia traumy wojennej, wypalenia zawodowego personelu medycznego czy problemy matek lekarek w okresie pandemii. Sesje odbywały się równocześnie w pięciu salach i były prowadzone przez 276 wykładowców.

id

Komentarze (0)

Dziękujemy, za dodanie komentarza

, aby komentować