Szpital wprowadził podgląd noworodka i otrzymał ważne wyróżnienie

Tytuł Lidera Pacjentocentryzmu przyznany

Podczas pandemii w ekspresowym tempie zaledwie dwóch tygodni Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie wprowadził innowacyjne rozwiązanie #Okonamalucha, dzięki któremu noworodki pozostające w inkubatorze mogą zdalnie słyszeć rodziców, a rodzice mogą widzieć swoje pociechy.
To przedsięwzięcie, czyli streaming podglądu noworodka, wprowadzone z troską o pacjentów oddziałów neonatologicznych i ich rodziców, zostało docenione przez Fundację MY PACJENCI. Uhonorowała ona szpital tytułem Lidera Pacjentocentryzmu.
Program sprawdził się i nadal działa na oddziale. − Może w nim wziąć udział każdy rodzic, którego maluch znajduje się w szpitalu, i to zupełnie bezpłatnie. Obraz z kamer można oglądać w aplikacji dostępnej na wszystkich platformach, zarówno na smartfonie, jak i komputerze: Android/iOS/Windows/MACOS − wyjaśnia Marta Ewa Wojtach, rzeczniczka prasowa Szpitala Klinicznego im. ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie.
Obraz przesyłany jest w czasie zbliżonym do rzeczywistego, w jakości Full HD, jednocześnie z 44 stanowisk. Możliwość obserwacji dziecka daje rodzicom poczucie bezpieczeństwa oraz minimalizuje uczucie bezsilności związane z dystansem.
Nagrodę im. Ewy Borek odebrała w imieniu zespołu szpitala w piątek 16 czerwca 2023 r. wicedyrektor, mgr Anastazja Więckiewicz.
Magdalena Kołodziej, prezes Fundacji MY PACJENCI, zapowiada, że nagroda będzie przyznawana co roku.


Lista nagrodzonych

Nagroda LIDER PACJENTOCENTRYZMU 2022

LUBELSKI ZWIĄZEK LEKARZY RODZINNYCH – PRACODAWCÓW za przeprowadzenie w czasie pandemii akcji „Zadzwoń do seniora”, zwracającej szczególną uwagę na problemy osób po 75 r.ż.

FUNDACJA KOALICJA DLA WCZEŚNIAKA za przeprowadzenie w Polsce w czasie pandemii kampanii ZERO SEPARACJI, zwracającej szczególną uwagę na problemy wcześniaków.
ORPEA POLSKA SP. Z O.O. za przeprowadzenie inicjatywy RAZEM W WALCE Z COVID, zwracającej szczególną uwagę na problemy pacjentów klinik rehabilitacyjnych i mieszkańców domów opieki

Nagroda LIDER PACJENTOCENTRYZMU 2023

ZESPÓŁ DS. WDROŻENIA OPIEKI KOORDYNOWANEJ W POZ za opracowanie i wdrożenie modelu opieki koordynowanej, zwracającej szczególną uwagę na osoby przewlekle chore i z utrudnionym dostępem do specjalistów.

Wyróżnienia

STOWARZYSZENIE NA RZECZ WALKI Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI SANITAS – uruchomienie pierwszego w województwie podkarpackim bezpłatnego gabinetu terapeutyczno-relaksacyjnego dla pacjentów onkologicznych.
AGA SZUŚCIK-ZIĘBA za aktywność w mediach społecznościowych i edukację kobiet w zakresie dbania o własne zdrowie.
FUNDACJA CARITA –  uruchomienie projektu #Teleopieka – nowoczesnego systemu, dzięki któremu pacjenci mogą czuć się spokojni w trakcie leczenia
TELEMEDI – uruchomienie narzędzia Health Planner jako wsparcia profilaktyki i zdrowego stylu życia dla pacjentów.
SZPITAL KLINICZNY im. ks. ANNY MAZOWIECKIEJ – uruchomienie w czasie pandemii akcji „#Oko na malucha”, która umożliwiała rodzicom utrzymania nieprzerwanego kontaktu z dziećmi – pacjentami oddziałów neonatologicznych.
SPZOZ W KĘDZIERZYNIE-KOŹLU – wprowadzenie małoinwazyjnych metod leczenia w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjenta – zwiększenie jakości świadczonych usług, przy jednoczesnym skróceniu pobytu pacjenta
FUNDACJA ONKOLOGICZNA – ALIVIA  uruchomienie w czasie pandemii projektu #ONKOTAXI i organizację transportu dla osób chorych do i ze szpitali oraz placówek, w których świadczone są usługi medyczne.
PORTAL HEMATOONKOLOGIA.PL –  wypełnianie luki w przestrzeni internetowej, poprzez zwracanie uwagi na sytuację najmłodszych pacjentów z hemofilią.
SERVIER POLSKA – 20 lat realizacji kampanii profilaktyczno-edukacyjnej Servier dla serca.

id