Młodzi lekarze rozczarowani spotkaniem z minister Sójką

"Nie udało się wypracować rozwiązań na żaden z problemów"

Nowa minister zdrowia Katarzyna Sójka spotkała się z lekarzami w tym tygodniu. - "Pozwalam sobie na ostrożny optymizm" - tak w programie "Miodowa 15" podsumował rozmowy Łukasz Jankowski, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

Bardziej sceptyczni są działacze Porozumienia Rezydentów, które zrzesza młodych lekarzy. "Poruszyliśmy wiele tematów, jednak nie udało się wypracować rozwiązań na żaden z problemów. Ministerstwo Zdrowia nie podziela naszych obaw odnośnie degradacji jakości kształcenia [chodzi o nowe kierunki lekarskie - red.] i przekonywano nas, że wszelkie zagrożenia „mają pod kontrolą” - piszą na Twitterze.

Porozumienie Rezydentów wraz z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Lekarzy organizują 30 września w Warszawie "Protest lekarzy w ochronie zdrowia pacjentów"

Związkowcy podtrzymują, że odwołanie byłego ministra Adama Niedzielskiego nie jest równoznaczne z odwołaniem jego szkodliwych “reform”. "Decyzje ex-Ministra wciąż obowiązują i wciąż wyniszczają system ochrony zdrowia zagrażając życiu i zdrowiu polskich pacjentów".


ck