Strategie terapeutyczne u chorych na schizofrenię z objawami negatywnymi choroby

Psychiatria bez granic - druga edycja

prof. Silvana Galderisi (Włochy) prof. dr hab. n. med. Piotr Gałecki
czas trwania: 01:21:54

Obecnie największym wyzwaniem w leczeniu schizofrenii jest pomoc chorym z dominującymi objawami negatywnymi. Rozmowa przybliży optymalne sposoby postępowania skojarzonego – farmakologicznego i niefarmakologicznego w tej grupie pacjentów. Odpowiemy na pytania, które leki należy uznać za kluczowe oraz jakich form politerapii powinno się unikać. Jakie strategie i narzędzia wdrożyć, żeby poprawić współpracę pacjentów. Porozmawiamy o tym, kiedy powinno się rozpocząć terapię niefarmakologiczną i jak wybrać jej właściwy rodzaj.

Jakie tematy poruszyliśmy?
✔️ Kamienie milowe w leczeniu schizofrenii w ostatnich 20 latach
✔️ Dlaczego w przebiegu schizofrenii pojawiają się objawy negatywne (mechanizmy neurobiologiczne, inny fenotyp choroby, inne teorie naukowe)
✔️ Kariprazyna i jej wpływ na negatywne i poznawcze objawy schizofrenii
✔️ Kilka słów o strategii niefarmakologicznego leczenia schizofrenii z dominującymi i uporczywymi objawami negatywnymi

___

👉 Co to jest projekt "Psychiatria bez granic"?
Celem międzynarodowego projektu Psychiatria bez granic jest przekazanie Państwu najnowszych wytycznych i informacji z zakresu psychiatrii. W pierwszej edycji zainteresowanie wywiadami prowadzonymi przez profesora Piotra Gałeckiego wykazało 2500 lekarzy. Zagwarantowaliśmy Państwu ponad 500 minut praktycznych wskazówek przekazywanych przez światowej klasy specjalistów. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejną edycję projektu Psychiatria bez granic.

Weź udział w bezpłatnych webinariach z cyklu "Psychiatria bez granic" i bądź na bieżąco z wiedzą z zakresu psychiatrii > https://podyplomie.pl/webinars/52

Psychiatria bez granic - druga edycja