Pułapki leczenia nadciśnienia tętniczego

KARDIOEXPRESS

dr hab. n. med. i n. o zdr. Paweł Balsam prof. dr hab. n. med. Rafał Dąbrowski
czas trwania: 00:25:22

Wyposażeni w wiedzę o standardach i rekomendacjach leczenia nadciśnienia oraz o zaleceniach postępowania w przypadkach oporności na leczenie przejdziemy do omówienia sytuacji trudnych, nietypowych i takich, w których najłatwiej popełnić błąd. Swoim doświadczeniem i przemyśleniami z obserwacji pacjentów podzieli się z Państwem w rozmowie z dr hab. n. med. Pawłem Balsamem prof. dr hab. n. med. Rafał Dąbrowski. Zapraszamy!

Jakie tematy poruszyliśmy?
✔️ W jakich sytuacjach w trakcie prowadzenia pacjenta z nadciśnieniem tętniczym najłatwiej jest popełnić błąd?
✔️ O jakie badania i w jakiej sytuacji należy uzupełnić diagnostykę, gdy nie udaje się kontrolować ciśnienia w taki sposób, jak byśmy oczekiwali?
✔️ Jak postępować z pacjentem z nadciśnieniem białego fartucha?
✔️ Jak postępować z pacjentem z nadciśnieniem maskowanym?
✔️ Co w sytuacji gdy osiągnęliśmy kontrolę skurczowego ciśnienia tętniczego, a rozkurczowe jest nadal >90 mm Hg?
✔️ Kiedy podejrzewać nadciśnienie tętnicze wtórne?
✔️ Jak uzupełniać terapię, gdy pacjent już otrzymuje inhibitor konwertazy, diuretyk, bloker kanału wapniowego, Β-bloker, a nadal nie osiągamy kontroli ciśnienia?
_______________________________________

Zapraszamy Państwa do udziału w cyklu cotygodniowych webinarów poświęconych tematyce kardiologicznej. Rozmowy z ekspertami przeprowadzi dr hab. n. med. Paweł Balsam przedstawiając najnowsze zalecenia i wytyczne postępowania w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego. Wśród naszych wybitnych gości znajdą się między innymi: Prof. Katarzyna Mizia-Stec, Prof. Piotr Jankowski, Prof. Marcin Grabowski, Prof. Artur Mamcarz.

Zachęcamy do obejrzenia nagrania i do udziału w kolejnych wydarzeniach Kardioexpress > https://podyplomie.pl/webinars/63

KARDIOEXPRESS