Strategie terapeutyczne u chorych z depresją, zaburzeniami lękowymi i otępieniem

Psychiatria bez granic - druga edycja

Piotr Gałecki Michael Davidson
czas trwania: 00:56:09

Jednym z najczęstszych objawów psychicznych związanych z otępieniem jest depresja. Rozpoznanie jej sprawia szczególną trudność wynikającą z wielu podobieństw między objawami depresji a otępienia. Objawy depresyjne występują aż u 40-50% chorych na chorobę Alzheimera. Podczas webinarium omówione zostały zasady leczenia depresji u pacjentów z otępieniem oraz kierunki dalszych badań w tym obszarze.

Jakie tematy poruszyliśmy?
• Hipotezy rozwoju choroby Alzheimera
• Wyzwania w rozpoznawaniu depresji współistniejącej z otępieniem
• Standardy farmakoterapii demencji – miejsce leków przeciwpsychotycznych i przeciwdepresyjnych
• Który kierunek badań leczenia demencji jest obecnie wiodącym?
• Wpływ pandemii na funkcjonowanie osób z demencją

___

👉 Co to jest projekt "Psychiatria bez granic"?
Celem międzynarodowego projektu Psychiatria bez granic jest przekazanie Państwu najnowszych wytycznych i informacji z zakresu psychiatrii. W pierwszej edycji zainteresowanie wywiadami prowadzonymi przez profesora Piotra Gałeckiego wykazało 2500 lekarzy. Zagwarantowaliśmy Państwu ponad 500 minut praktycznych wskazówek przekazywanych przez światowej klasy specjalistów. Dziękujemy za zaufanie wszystkim, którzy uczestniczyli w spotkaniach, i z przyjemnością informujemy, że rozpoczynamy kolejną edycję projektu Psychiatria bez granic.

Weź udział w bezpłatnych webinariach z cyklu "Psychiatria bez granic" i bądź na bieżąco z wiedzą z zakresu psychiatrii > https://podyplomie.pl/psychiatria/webinars/52

Psychiatria bez granic - druga edycja - następne filmy