ŚWIĄTECZNA DARMOWA DOSTAWA od 20 grudnia do 8 stycznia! Zamówienia złożone w tym okresie wyślemy od 2 stycznia 2025. Sprawdź >
Ruszył pilotaż programu opaska telemedyczna
Zainteresowane placówki POZ mogą składać wnioski do 12 sierpnia br. Za każdy tydzień monitoringu parametrów życiowych pacjenta przychodnia otrzyma 100 zł brutto.
Program zakłada wykorzystanie opasek w warunkach domowych do stałego pomiaru paramentów życiowych pacjenta, który przechorował COVID-19.
Nabór placówek POZ do pilotażowego programu został uruchomiony 21 lipca i będzie prowadzony do wyczerpania puli 1000 opasek przeznaczonych w ramach pilotażu.
Ministerstwo Zdrowia przewiduje możliwość wyboru placówek z całego kraju, przy uwzględnieniu kolejności zgłoszeń i pod warunkiem dostarczenia formularza zawierającego listę pacjentów spełniających kryteria programu.
Pilotaż obejmie tysiąc pełnoletnich pacjentów po przebytym zakażeniu wirusem SARS-CoV-2, którzy z tego powodu byli hospitalizowani lub u których w wyniku przeprowadzonej diagnostyki obrazowej stwierdzono zmiany w obrazie radiologicznym świadczące o zakażeniu wirusowym.
Placówki POZ, które mają zawartą umowę z NFZ i są zainteresowane udziałem w programie pilotażowym, powinny złożyć wniosek za pośrednictwem Platformy Obsługi Projektów Inwestycyjnych (POPI), znajdującej się pod adresem: e-inwestycje.mz.gov.pl.
Dostęp do platformy wymaga założenia konta poprzez profil zaufany. Natomiast do złożenia wniosku należy dodatkowo posiadać kwalifikowany podpis elektroniczny.
Do działań finansowanych w ramach grantu należy prowadzenie monitoringu pacjentów używających opasek oraz wypełnienie ankiety za pośrednictwem platformy DOM. Za każdy tydzień monitoringu parametrów życiowych pacjenta placówka otrzyma 100 zł brutto.
Program będzie realizowany w trzech etapach (zakwalifikowanie placówek POZ do programu, wykonywanie świadczeń z wykorzystaniem opasek telemedycznych oraz ewaluacja programu pilotażowego). Realizacja projektów potrwa trzy miesiące i zakończy się nie później niż 16 listopada 2021 r.